Produkte > CHEMI-CON > EKZE160ETD272MK30S
EKZE160ETD272MK30S
EKZE160ETD272MK30S Chemi-Con
KZELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 16 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.4675 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.29 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE160ETD272MK30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 16 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.4675 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.29 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZE160ETD272MK30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE160ETD272MK30S EKZE160ETD272MK30S Hersteller : Chemi-Con KZELL_e-2509136.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 2700uF 12.5X30
Produkt ist nicht verfügbar
EKZE160ETD272MK30S EKZE160ETD272MK30S Hersteller : United Chemi-Con KZELL_e-2509136.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 2700uF 12.5X30