Produkte > CHEMI-CON > EKZE250ELL182MK30S
EKZE250ELL182MK30S
EKZE250ELL182MK30S Chemi-Con
KZELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 16 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.974 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.29 A @ 100 kHz
auf Bestellung 222 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE250ELL182MK30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 16 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.974 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.29 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE250ELL182MK30S EKZE250ELL182MK30S Hersteller : United Chemi-con kzell-e.pdf Cap Aluminum Lytic 1800uF 25V 20%( 12.5 X 30mm) Radial 5mm 3290mA 5000h 105°C Bulk
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 60
EKZE250ELL182MK30S EKZE250ELL182MK30S Hersteller : United Chemi-Con KZELL_e-2509136.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 1800uF 12.5X30
auf Bestellung 2990 Stücke:
EKZE250ELL182MK30S Hersteller : UNITED CHEMI-CON KZELL-e.PDF 12.5*30/25V1800
Produkt ist nicht verfügbar
EKZE250ELL182MK30S EKZE250ELL182MK30S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 1800uF 12.5X30