Produkte > CHEMI-CON > EKZE350EC5182ML25S
EKZE350EC5182ML25S
EKZE350EC5182ML25S Chemi-Con
KZELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 16 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.076 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.46 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE350EC5182ML25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 16 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.076 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.46 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZE350EC5182ML25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE350EC5182ML25S EKZE350EC5182ML25S Hersteller : United Chemi-Con KZELL_e-2509136.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1800uF 35 Volt