Produkte > CHEMI-CON > EKZE350ELL561MJ25S
EKZE350ELL561MJ25S
EKZE350ELL561MJ25S Chemi-Con
KZELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 22 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.075 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.15 A @ 100 kHz
auf Bestellung 3890 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE350ELL561MJ25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 22 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.075 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.15 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE350ELL561MJ25S EKZE350ELL561MJ25S Hersteller : United Chemi-Con KZELL_e-2509136.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35volts 560uF 10X25
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 379-383 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKZE350ELL561MJ25S EKZE350ELL561MJ25S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35volts 560uF 10X25
Mindestbestellmenge: 2
EKZE350ELL561MJ25S Hersteller : Panasonic Electronic Components EEUFC.pdf Конденсатор електролітичний радіальний низькоімпедансний, С = 560 мкф, U, В = 35, Розм = 10 x 25 мм, Точн., % = 20, Ir = 1 075 мА, R, Ом = 22, Крок, мм = 5, Тексп, °C = -40...+105, Термін експл., г @ T,°C = 4000 @ 105,... Група товару: Конденсатори Корпус