Produkte > CHEMI-CON > EKZE350ETD102MK25S
EKZE350ETD102MK25S
EKZE350ETD102MK25S Chemi-Con
KZELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 35V RAD T/H
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 18 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.662 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.77 A @ 100 kHz
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE350ETD102MK25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 35V RAD T/H, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 18 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.662 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.77 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE350ETD102MK25S EKZE350ETD102MK25S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 35 Volt
auf Bestellung 285 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKZE350ETD102MK25S EKZE350ETD102MK25S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Description: CAP ALUM 1000UF 20% 35V RAD T/H
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 18 mOhms
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
EKZE350ETD102MK25S EKZE350ETD102MK25S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1952474.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 35 Volt