Produkte > CHEMI-CON > EKZE500EC3101MHB5D
EKZE500EC3101MHB5D
EKZE500EC3101MHB5D Chemi-Con
KZELL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 74 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 289.6 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 724 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE500EC3101MHB5D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 74 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 289.6 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 724 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZE500EC3101MHB5D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE500EC3101MHB5D EKZE500EC3101MHB5D Hersteller : Chemi-Con KZELL_e-2509136.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 50 Volt cut leads
Produkt ist nicht verfügbar
EKZE500EC3101MHB5D EKZE500EC3101MHB5D Hersteller : United Chemi-Con -794851.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 50 Volt