Produkte > CHEMI-CON > EKZE630EC3121MH20D
EKZE630EC3121MH20D
EKZE630EC3121MH20D Chemi-Con
KZELL_e-2509136.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 120uF 63 Volt cut leads
auf Bestellung 718 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE630EC3121MH20D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 120 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 328 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 820 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZE630EC3121MH20D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE630EC3121MH20D EKZE630EC3121MH20D Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-794851.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 120uF 63 Volt
auf Bestellung 1355 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
EKZE630EC3121MH20D EKZE630EC3121MH20D Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Description: CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 120 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 328 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 820 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 120 mOhms