Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKZE630ELL182MM40S
EKZE630ELL182MM40S
EKZE630ELL182MM40S United Chemi-Con
KZELL_e-2509136.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63volts 1800uF 18X40
auf Bestellung 197 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE630ELL182MM40S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 63V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 17 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZE630ELL182MM40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE630ELL182MM40S EKZE630ELL182MM40S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Description: CAP ALUM 1800UF 20% 63V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 17 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 100 kHz