Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKZE6R3ELL562ML20S
EKZE6R3ELL562ML20S UNITED CHEMI-CON
KZELL-e.PDF
Hersteller: UNITED CHEMI-CON
16*20/6.3V5600
auf Bestellung 100000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE6R3ELL562ML20S UNITED CHEMI-CON
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 18 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.669 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.14 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZE6R3ELL562ML20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE6R3ELL562ML20S EKZE6R3ELL562ML20S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Description: CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 18 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.669 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.14 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EKZE6R3ELL562ML20S EKZE6R3ELL562ML20S Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3volts 5600uF 16X20
Produkt ist nicht verfügbar
EKZE6R3ELL562ML20S EKZE6R3ELL562ML20S Hersteller : United Chemi-Con -794851.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3volts 5600uF 16X20