Produkte > CHEMI-CON > EKZE6R3ETD331MF11D
EKZE6R3ETD331MF11D
EKZE6R3ETD331MF11D Chemi-Con
KZELL_e-2509136.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3volts 330uF 6.3X11
auf Bestellung 87 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZE6R3ETD331MF11D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 130 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 202.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 405 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZE6R3ETD331MF11D EKZE6R3ETD331MF11D Hersteller : United Chemi-Con KZELL_e-2509136.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3volts 330uF 6.3X11
auf Bestellung 1887 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EKZE6R3ETD331MF11D EKZE6R3ETD331MF11D Hersteller : Chemi-Con KZELL-e.PDF Description: CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 130 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 202.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 405 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 130 mOhms