Produkte > CHEMI-CON > EKZH100ELL182MJ20S
EKZH100ELL182MJ20S
EKZH100ELL182MJ20S Chemi-Con
KZHLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 1.8 mF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 20 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.176 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.96 A @ 100 kHz
auf Bestellung 3828 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZH100ELL182MJ20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 1.8 mF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 20 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.176 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.96 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZH100ELL182MJ20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZH100ELL182MJ20S EKZH100ELL182MJ20S Hersteller : Chemi-Con KZHLL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10Volts 1800uF 0.2
Produkt ist nicht verfügbar
EKZH100ELL182MJ20S EKZH100ELL182MJ20S Hersteller : United Chemi-Con KZHLL_e-2509011.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10Volts 1800uF 0.2