Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKZH160ETD101ME11D
EKZH160ETD101ME11D
EKZH160ETD101ME11D United Chemi-Con
KZHLL_e-2509011.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16Volts 100uF 0.2
auf Bestellung 1965 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZH160ETD101ME11D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 240 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 132 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 330 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZH160ETD101ME11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZH160ETD101ME11D Hersteller : NIPPON KZHLL-e.PDF DIP
auf Bestellung 86200 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
EKZH160ETD101ME11D EKZH160ETD101ME11D Hersteller : Chemi-Con KZHLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 240 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 132 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 330 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 240 mOhms