Produkte > CHEMI-CON > EKZH250ELL102MJ25S
EKZH250ELL102MJ25S
EKZH250ELL102MJ25S Chemi-Con
KZHLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000UF 25V
auf Bestellung 4281 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZH250ELL102MJ25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 18 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.35 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZH250ELL102MJ25S EKZH250ELL102MJ25S Hersteller : Chemi-Con KZHLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 18 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.35 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz