Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKZM160ETD221MF11D
EKZM160ETD221MF11D
EKZM160ETD221MF11D United Chemi-Con
15133587752d6c58fb020c-1090524.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 16 Volt
auf Bestellung 5892 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZM160ETD221MF11D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 94 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 270 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 540 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZM160ETD221MF11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZM160ETD221MF11D EKZM160ETD221MF11D Hersteller : Chemi-Con KZMLL-e.PDF Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 94 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 270 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 540 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 94 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
EKZM160ETD221MF11D EKZM160ETD221MF11D Hersteller : Chemi-Con KZMLL_e-2509157.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 16 Volt