Produkte > CHEMI-CON > EKZM250ELL471MJC5S
EKZM250ELL471MJC5S
EKZM250ELL471MJC5S Chemi-Con
KZMLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 25V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 39 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 665 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.33 A @ 100 kHz
auf Bestellung 3220 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZM250ELL471MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 25V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 39 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 665 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.33 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZM250ELL471MJC5S EKZM250ELL471MJC5S Hersteller : Chemi-Con KZMLL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25Volts 470uF 20% Tol.
auf Bestellung 1863 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EKZM250ELL471MJC5S EKZM250ELL471MJC5S Hersteller : United Chemi-con kzmll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 1330mA 10000h 105°C Bulk