Produkte > CHEMI-CON > EKZM500ELL102ML25S
EKZM500ELL102ML25S
EKZM500ELL102ML25S Chemi-Con
KZMLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 21 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.806 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.01 A @ 100 kHz
auf Bestellung 483 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZM500ELL102ML25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 21 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.806 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.01 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZM500ELL102ML25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZM500ELL102ML25S EKZM500ELL102ML25S Hersteller : United Chemi-Con 15133587752d6c58fb020c-1090524.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50Volts 1000uF 20% Tol.