Produkte > CHEMI-CON > EKZM500ELL471MK20S
EKZM500ELL471MK20S
EKZM500ELL471MK20S Chemi-Con
KZMLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50Volts 470uF 20% Tol.
auf Bestellung 2290 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZM500ELL471MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 50V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 27 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.025 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.05 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZM500ELL471MK20S EKZM500ELL471MK20S Hersteller : Chemi-Con KZMLL-e.PDF Description: CAP ALUM 50V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 27 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.025 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.05 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1403 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
EKZM500ELL471MK20S EKZM500ELL471MK20S Hersteller : United Chemi-Con KZMLL_e-2509157.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50Volts 470uF 20% Tol.