Produkte > CHEMI-CON > EKZM500ETD101MHB5D
EKZM500ETD101MHB5D
EKZM500ETD101MHB5D Chemi-Con
KZMLL_e-2509157.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 50 Volt
auf Bestellung 2473 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZM500ETD101MHB5D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 74 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 289.6 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 724 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZM500ETD101MHB5D EKZM500ETD101MHB5D Hersteller : Chemi-Con KZMLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 74 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 289.6 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 724 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 986 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
EKZM500ETD101MHB5D EKZM500ETD101MHB5D Hersteller : United Chemi-Con 15133587752d6c58fb020c-1090524.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 50 Volt
auf Bestellung 1 Stücke:
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 74 mOhms