Produkte > CHEMI-CON > EKZN250ELL471MJC5S
EKZN250ELL471MJC5S
EKZN250ELL471MJC5S Chemi-Con
KZNLL_e-2509151.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25V 470uF 20% Tol.
auf Bestellung 7968 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN250ELL471MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 53 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 850 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.7 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN250ELL471MJC5S EKZN250ELL471MJC5S Hersteller : United Chemi-Con KZNLL_e-2509151.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25V 470uF 20% Tol.
auf Bestellung 9434 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKZN250ELL471MJC5S EKZN250ELL471MJC5S Hersteller : Chemi-Con KZNLL-e.PDF Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 53 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 850 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.7 A @ 100 kHz
Mindestbestellmenge: 12
EKZN250ELL471MJC5S EKZN250ELL471MJC5S Hersteller : United Chemi-con kznll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 1700mA 9000h 105°C Bulk