Produkte > CHEMI-CON > EKZN350ELL472MM40S
EKZN350ELL472MM40S
EKZN350ELL472MM40S Chemi-Con
KZNLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 11 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.216 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.96 A @ 100 kHz
auf Bestellung 94 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN350ELL472MM40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 11 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.216 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.96 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN350ELL472MM40S EKZN350ELL472MM40S Hersteller : Chemi-Con KZNLL_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 4700uF 20% Tol.
auf Bestellung 312 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKZN350ELL472MM40S EKZN350ELL472MM40S Hersteller : United Chemi-con kznll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 4700uF 35V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 4960mA 10000h 105°C Bulk
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 15