Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKZN630ELL102ML25S
EKZN630ELL102ML25S
EKZN630ELL102ML25S United Chemi-Con
KZNLL_e-2509151.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 1000uF 20% Tol.
auf Bestellung 1293 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN630ELL102ML25S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 24 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.734 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.89 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKZN630ELL102ML25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN630ELL102ML25S EKZN630ELL102ML25S Hersteller : Chemi-Con KZNLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 24 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.734 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.89 A @ 100 kHz