Produkte > CHEMI-CON > EKZN630ELL121MJC5S
EKZN630ELL121MJC5S
EKZN630ELL121MJC5S Chemi-Con
KZNLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 90 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 396 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 990 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 2103 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN630ELL121MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 90 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 396 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 990 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN630ELL121MJC5S EKZN630ELL121MJC5S Hersteller : Chemi-Con KZNLL_e-2509151.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 120uF 20% Tol.
auf Bestellung 85 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EKZN630ELL121MJC5S EKZN630ELL121MJC5S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1952477.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 120uF 20% Tol.