Produkte > CHEMI-CON > EKZN630ELL181MJ16S
EKZN630ELL181MJ16S
EKZN630ELL181MJ16S Chemi-Con
KZNLL_e-2509151.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 180uF 20% Tol.
auf Bestellung 1730 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN630ELL181MJ16S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 61 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 480 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN630ELL181MJ16S EKZN630ELL181MJ16S Hersteller : United Chemi-Con KZNLL_e-2509151.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 180uF 20% Tol.
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 276-280 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKZN630ELL181MJ16S EKZN630ELL181MJ16S Hersteller : Chemi-Con KZNLL-e.PDF Description: CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 61 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 480 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz