Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKZN6R3ELL332MJ25S
EKZN6R3ELL332MJ25S
EKZN6R3ELL332MJ25S United Chemi-Con
KZNLL_e-2509151.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3V 3300uF 20% Tol.
auf Bestellung 1955 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKZN6R3ELL332MJ25S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 26 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.6875 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKZN6R3ELL332MJ25S EKZN6R3ELL332MJ25S Hersteller : Chemi-Con KZNLL_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3V 3300uF 20% Tol.
auf Bestellung 983 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKZN6R3ELL332MJ25S EKZN6R3ELL332MJ25S Hersteller : Chemi-Con KZNLL-e.PDF Description: CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 26 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.6875 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz