Produkte > CHEMI-CON > ELBG350ELL282AUN3S
ELBG350ELL282AUN3S
ELBG350ELL282AUN3S Chemi-Con
LBGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2800UF 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: 0%, +30%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Capacitance: 2800 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 32 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.025 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.7 A @ 100 kHz
auf Bestellung 974 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELBG350ELL282AUN3S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2800UF 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: 0%, +30%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Capacitance: 2800 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 32 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.025 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.7 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELBG350ELL282AUN3S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELBG350ELL282AUN3S ELBG350ELL282AUN3S Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02108_1-2524718.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2800uF 35V AEC-Q200