Produkte > CHEMI-CON > ELBG350ELL472AL40S
ELBG350ELL472AL40S
ELBG350ELL472AL40S Chemi-Con
LBGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 35V RADIAL TH
Tolerance: 0%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 21 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.23 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.8 A @ 100 kHz
auf Bestellung 489 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELBG350ELL472AL40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 35V RADIAL TH, Tolerance: 0%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 21 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.23 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.8 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELBG350ELL472AL40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELBG350ELL472AL40S ELBG350ELL472AL40S Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02108_1-2524718.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4700uF 35V AEC-Q200