ELJ-FA1R5JF
ELJ-FA1R5JF Panasonic Electronic Components
FC_FA_FB_Series_Rev_Sep_2012.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: FIXED IND 1.5UH 210MA 750MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 750mOhm Max
Q @ Freq: 30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 90MHz
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Height - Seated (Max): 0.094" (2.40mm)
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 210 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELJ-FA1R5JF Panasonic Electronic Components
Description: FIXED IND 1.5UH 210MA 750MOHM SM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 750mOhm Max, Q @ Freq: 30 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 90MHz, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Height - Seated (Max): 0.094" (2.40mm), Inductance: 1.5 µH, Current Rating (Amps): 210 mA.
Weitere Produktangebote ELJ-FA1R5JF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELJ-FA1R5JF ELJ-FA1R5JF Hersteller : Panasonic Electronic Components FC_FA_FB_Series_Rev_Sep_2012.pdf Description: FIXED IND 1.5UH 210MA 750MOHM SM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Type: Wirewound
Q @ Freq: 30 @ 7.96MHz
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 210 mA