Produkte > CHEMI-CON > ELXG500VSN682MA40S
ELXG500VSN682MA40S
ELXG500VSN682MA40S Chemi-Con
LXGN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 30 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.78 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.0024 A @ 100 kHz
auf Bestellung 68 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXG500VSN682MA40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 30 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.78 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.0024 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXG500VSN682MA40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXG500VSN682MA40S ELXG500VSN682MA40S Hersteller : United Chemi-con lxgn-e.pdf Cap Aluminum Lytic 6800uF 50V 20%( 35 X 40mm) Snap-In 10mm 2780mA 5000h 105°C
Produkt ist nicht verfügbar
ELXG500VSN682MA40S ELXG500VSN682MA40S Hersteller : Chemi-Con LXGN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 50 Volt