Produkte > CHEMI-CON > ELXG800VSN472MA50S
ELXG800VSN472MA50S
ELXG800VSN472MA50S Chemi-Con
LXGN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 80 V
Impedance: 23 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.46 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.152 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXG800VSN472MA50S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 80 V, Impedance: 23 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.46 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.152 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXG800VSN472MA50S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXG800VSN472MA50S ELXG800VSN472MA50S Hersteller : Chemi-Con LXGN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 80 Volt