Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELXS161VSN182MQ50S
ELXS161VSN182MQ50S
ELXS161VSN182MQ50S United Chemi-con
lxsn-e.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 1800uF 160V 20%( 25.4 X 50mm) Snap-In 10mm 3400mA 5000h 105°C Bulk
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXS161VSN182MQ50S United Chemi-con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.1 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ELXS161VSN182MQ50S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXS161VSN182MQ50S ELXS161VSN182MQ50S Hersteller : Chemi-Con LXSN-e.PDF Description: CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.1 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
ELXS161VSN182MQ50S ELXS161VSN182MQ50S Hersteller : Chemi-Con LXSN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1800uF 160Volts Snap-In