Produkte > CHEMI-CON > ELXS3B1VSN821MR50S
ELXS3B1VSN821MR50S
ELXS3B1VSN821MR50S Chemi-Con
LXSN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 315V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 315 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.51 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.5893 A @ 50 kHz
auf Bestellung 139 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXS3B1VSN821MR50S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 315V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 315 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.51 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.5893 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ELXS3B1VSN821MR50S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXS3B1VSN821MR50S ELXS3B1VSN821MR50S Hersteller : United Chemi-Con LXSN_e-2509139.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 820uF 315Volts Snap-In