Produkte > CHEMI-CON > ELXV100ELL182MK20S
ELXV100ELL182MK20S
ELXV100ELL182MK20S Chemi-Con
LXV-Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1800UF 10V
auf Bestellung 520 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV100ELL182MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 46 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 952 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.36 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV100ELL182MK20S ELXV100ELL182MK20S Hersteller : United Chemi-Con LXVLL_e-2509089.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1800UF 10V
auf Bestellung 737 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
ELXV100ELL182MK20S ELXV100ELL182MK20S Hersteller : Chemi-Con LXVLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1800UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 46 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 952 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.36 A @ 100 kHz