Produkte > CHEMI-CON > ELXV100ELL272MK30S
ELXV100ELL272MK30S
ELXV100ELL272MK30S Chemi-Con
LXVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 30 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.386 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.98 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV100ELL272MK30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 30 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.386 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.98 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXV100ELL272MK30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV100ELL272MK30S ELXV100ELL272MK30S Hersteller : Chemi-Con LXV_Series-3476441.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2700uF 10 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
ELXV100ELL272MK30S ELXV100ELL272MK30S Hersteller : United Chemi-Con 18143430614d9b17398ecab-1210734.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2700uF 10 Volt