Produkte > CHEMI-CON > ELXV100ELL392MK40S
ELXV100ELL392MK40S
ELXV100ELL392MK40S Chemi-Con
LXVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 24 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.722 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.46 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV100ELL392MK40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 24 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.722 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.46 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXV100ELL392MK40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV100ELL392MK40S ELXV100ELL392MK40S Hersteller : Chemi-Con LXV_Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3900uF 10 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
ELXV100ELL392MK40S Hersteller : United Chemi-Con al-lxv-e-140701-594307.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 3900uF 10 Volt