Produkte > CHEMI-CON > ELXV101ETD101MJ30S
ELXV101ETD101MJ30S
ELXV101ETD101MJ30S Chemi-Con
LXV_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 100 Volt
auf Bestellung 129 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV101ETD101MJ30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 150 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 334.25 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 955 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV101ETD101MJ30S ELXV101ETD101MJ30S Hersteller : Chemi-Con LXVLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 150 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 334.25 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 955 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 496 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
ELXV101ETD101MJ30S ELXV101ETD101MJ30S Hersteller : United Chemi-Con 18143430614d9b17398ecab-1210734.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 100 Volt
auf Bestellung 1530 Stücke:
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 150 mOhms