Produkte > CHEMI-CON > ELXV101ETD5R6MEB5D
ELXV101ETD5R6MEB5D
ELXV101ETD5R6MEB5D Chemi-Con
LXVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5.6UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 5.6 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 1.9 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 20 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 100 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1999 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 32
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV101ETD5R6MEB5D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5.6UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 5.6 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 1.9 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 20 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 100 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV101ETD5R6MEB5D ELXV101ETD5R6MEB5D Hersteller : Chemi-Con LXVLL_e-2509089.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 5.6uF 100 Volt
auf Bestellung 764 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
ELXV101ETD5R6MEB5D ELXV101ETD5R6MEB5D Hersteller : United Chemi-Con LXVLL_e-2509089.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 5.6uF 100 Volt
auf Bestellung 3784 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
ELXV101ETD5R6MEB5D ELXV101ETD5R6MEB5D Hersteller : Chemi-Con LXVLL-e.PDF Description: CAP ALUM 5.6UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 5.6 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 1.9 Ohms