Produkte > CHEMI-CON > ELXV101ETE101MK20S
ELXV101ETE101MK20S
ELXV101ETE101MK20S Chemi-Con
LXV_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 100 Volt
auf Bestellung 357 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV101ETE101MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 150 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 311.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 890 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV101ETE101MK20S ELXV101ETE101MK20S Hersteller : United Chemi-Con LXVLL_e-2509089.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 100 Volt
auf Bestellung 1436 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
ELXV101ETE101MK20S ELXV101ETE101MK20S Hersteller : Chemi-Con LXVLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 150 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 311.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 890 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 150 mOhms