Produkte > CHEMI-CON > ELXV160ETE122MK20S
ELXV160ETE122MK20S
ELXV160ETE122MK20S Chemi-Con
LXVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 46 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 884 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.36 A @ 100 kHz
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV160ETE122MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 46 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 884 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.36 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV160ETE122MK20S ELXV160ETE122MK20S Hersteller : Chemi-Con LXVLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 46 mOhms
auf Bestellung 498 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
ELXV160ETE122MK20S ELXV160ETE122MK20S Hersteller : Chemi-Con LXV_Series-3476441.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1200UF 16V
Produkt ist nicht verfügbar
ELXV160ETE122MK20S ELXV160ETE122MK20S Hersteller : United Chemi-Con 18143430614d9b17398ecab-1210734.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 1200UF 16V