Produkte > CHEMI-CON > ELXV250EC3331MH20D
ELXV250EC3331MH20D
ELXV250EC3331MH20D Chemi-Con
LXVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 110 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 352 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 640 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV250EC3331MH20D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 110 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 352 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 640 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXV250EC3331MH20D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV250EC3331MH20D ELXV250EC3331MH20D Hersteller : United Chemi-Con LXVLL_e-2509089.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 25 Volt cut leads