Produkte > CHEMI-CON > ELXV350ETD270MEB5D
ELXV350ETD270MEB5D Chemi-Con
LXVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 27UF 20% 35V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 27 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 720 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 66 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 165 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV350ETD270MEB5D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 27UF 20% 35V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 27 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 720 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 66 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 165 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXV350ETD270MEB5D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV350ETD270MEB5D ELXV350ETD270MEB5D Hersteller : United Chemi-Con LXVLL_e-2509089.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 27uF 35 Volt