Produkte > CHEMI-CON > ELXV350ETD560MFB5D
ELXV350ETD560MFB5D
ELXV350ETD560MFB5D Chemi-Con
LXVLL_e-2509089.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 56UF 35V
auf Bestellung 4088 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV350ETD560MFB5D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 380 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 102 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 255 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV350ETD560MFB5D ELXV350ETD560MFB5D Hersteller : United Chemi-Con LXVLL_e-2509089.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 56UF 35V
auf Bestellung 1762 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
ELXV350ETD560MFB5D ELXV350ETD560MFB5D Hersteller : Chemi-Con LXVLL-e.PDF Description: CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 380 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 102 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 255 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 380 mOhms