Produkte > CHEMI-CON > ELXV630ELL221MK20S
ELXV630ELL221MK20S
ELXV630ELL221MK20S Chemi-Con
LXVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 110 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 304.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 870 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 758 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV630ELL221MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 110 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 304.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 870 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXV630ELL221MK20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV630ELL221MK20S ELXV630ELL221MK20S Hersteller : United Chemi-Con 18143430614d9b17398ecab-1210734.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220UF 63V