Produkte > CHEMI-CON > ELXV630ELL391ML20S
ELXV630ELL391ML20S
ELXV630ELL391ML20S Chemi-Con
LXV_Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 390uF 63 Volt
auf Bestellung 450 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV630ELL391ML20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 85 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXV630ELL391ML20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV630ELL391ML20S ELXV630ELL391ML20S Hersteller : Chemi-Con LXVLL-e.PDF Description: CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 85 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
ELXV630ELL391ML20S ELXV630ELL391ML20S Hersteller : United Chemi-Con LXVLL_e-2509089.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 390uF 63 Volt