Produkte > CHEMI-CON > ELXV630ETD151MJ25S
ELXV630ETD151MJ25S
ELXV630ETD151MJ25S Chemi-Con
LXVLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 130 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 273 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 780 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXV630ETD151MJ25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 130 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 273 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 780 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXV630ETD151MJ25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXV630ETD151MJ25S ELXV630ETD151MJ25S Hersteller : Chemi-Con LXV_Series-3476441.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 150uF 63 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
ELXV630ETD151MJ25S ELXV630ETD151MJ25S Hersteller : United Chemi-Con 18143430614d9b17398ecab-1210734.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 150uF 63 Volt