Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELXY100ELL562ML30S
ELXY100ELL562ML30S UNITED CHEMI-CON
LXYLL-e.PDF
Hersteller: UNITED CHEMI-CON
16*30/10V5600
auf Bestellung 100000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXY100ELL562ML30S UNITED CHEMI-CON
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 25 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.9975 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.35 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXY100ELL562ML30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXY100ELL562ML30S ELXY100ELL562ML30S Hersteller : Chemi-Con LXYLL-e.PDF Description: CAP ALUM 5600UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 25 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.9975 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.35 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
ELXY100ELL562ML30S ELXY100ELL562ML30S Hersteller : Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48-1210810.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 5600uF 10 Volt