Produkte > CHEMI-CON > ELXY100ETD391MJC5S
ELXY100ETD391MJC5S
ELXY100ETD391MJC5S Chemi-Con
LXYLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 10V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 120 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 312.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 625 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 797 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXY100ETD391MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 10V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 120 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 312.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 625 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXY100ETD391MJC5S ELXY100ETD391MJC5S Hersteller : Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 390uF 10 Volt
auf Bestellung 363 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
ELXY100ETD391MJC5S ELXY100ETD391MJC5S Hersteller : United Chemi-con lxyll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 390uF 10V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 625mA 5000h 105°C Automotive AEC-Q200 Ammo
Produkt ist nicht verfügbar
ELXY100ETD391MJC5S ELXY100ETD391MJC5S Hersteller : Chemi-Con LXYLL-e.PDF Description: CAP ALUM 390UF 20% 10V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 120 mOhms