Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELXY100ETD471MH15D
ELXY100ETD471MH15D
ELXY100ETD471MH15D United Chemi-Con
7964717934d9b174c3ba48-1210810.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 470UF 10V
auf Bestellung 1985 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXY100ETD471MH15D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 130 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 277.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 555 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXY100ETD471MH15D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXY100ETD471MH15D Hersteller : Chemi-Con LXYLL-e.PDF Description: CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 130 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 277.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 555 mA @ 100 kHz