Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELXY160ELL271MJC5S
ELXY160ELL271MJC5S
ELXY160ELL271MJC5S United Chemi-con
lxyll-e.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 270uF 16V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 625mA 5000h 105°C Automotive AEC-Q200 Bulk
auf Bestellung 2300 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXY160ELL271MJC5S United Chemi-con
Description: CAP ALUM 270UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 120 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 312.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 625 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXY160ELL271MJC5S ELXY160ELL271MJC5S Hersteller : Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 270uF 16 Volt
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
ELXY160ELL271MJC5S ELXY160ELL271MJC5S Hersteller : Chemi-Con LXYLL-e.PDF Description: CAP ALUM 270UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 120 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 312.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 625 mA @ 100 kHz
Mindestbestellmenge: 20
ELXY160ELL271MJC5S ELXY160ELL271MJC5S Hersteller : United Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48-1210810.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 270uF 16 Volt
Mindestbestellmenge: 2
ELXY160ELL271MJC5S Hersteller : UNITED CHEMI-CON LXYLL-e.PDF 10*12.5/16V270
ELXY160ELL271MJC5S ELXY160ELL271MJC5S Hersteller : United Chemi-con lxyll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 270uF 16V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 625mA 5000h 105°C Automotive AEC-Q200 Bulk