Produkte > UNITED CHEMI-CON > ELXY160ELL560MEB5D
ELXY160ELL560MEB5D UNITED CHEMI-CON
LXYLL-e.PDF
Hersteller: UNITED CHEMI-CON
5*11.5/16V56
auf Bestellung 100000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXY160ELL560MEB5D UNITED CHEMI-CON
Description: CAP ALUM 56UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 750 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 65.2 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 163 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXY160ELL560MEB5D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXY160ELL560MEB5D ELXY160ELL560MEB5D Hersteller : Chemi-Con LXYLL-e.PDF Description: CAP ALUM 56UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 750 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 65.2 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 163 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
ELXY160ELL560MEB5D ELXY160ELL560MEB5D Hersteller : United Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48-1210810.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 56uF 16 Volt