Produkte > CHEMI-CON > ELXY160ELL821MJ25S
ELXY160ELL821MJ25S
ELXY160ELL821MJ25S CHEMI-CON
2343297.pdf
Hersteller: CHEMI-CON
Description: CHEMI-CON - ELXY160ELL821MJ25S - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 820UF, 16V, 20%, RADIAL
tariffCode: 85322200
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ELXY160ELL821MJ25S CHEMI-CON
Description: CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 52 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 756 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.26 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ELXY160ELL821MJ25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ELXY160ELL821MJ25S ELXY160ELL821MJ25S Hersteller : Chemi-Con LXYLL-e.PDF Description: CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 52 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 756 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.26 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
ELXY160ELL821MJ25S ELXY160ELL821MJ25S Hersteller : Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48-1210810.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 820uF 16volts 20%
Produkt ist nicht verfügbar
ELXY160ELL821MJ25S ELXY160ELL821MJ25S Hersteller : United Chemi-Con 7964717934d9b174c3ba48-1210810.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 820uF 16volts 20%